Ужгород запрошує шанувальників народної культури на свято!
У неділю, 28 серпня, за ініціативи КЗ "Обласний організаційно-методичний центр культури" ЗОР у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбудеться культурно-мистецька акція «Жива спадщина». Мета акціїї- збереження нематеріальної культурної спадщини Закарпаття, просування туристичного потенціалу регіону підтримки майстрів народних художніх промислів . Її представлять 13 територіальних громад від Зарічова до Ясіня.
Шанувальники народних традицій матимуть можливість ознайомитися насамперед із елемен-тами нематеріальної культурої спадщини, які увійшли до Національного Переліку елементів НКС України, а саме: «Ізянське лозоплетиво», «Гуцульська бриндзя», «Сливовий леквар – традиція приготування та культура споживання на Закарпатті», що є вагомим досягненням кожної громади.
Насичена програма привабить кожного, а захоплюючі дійства не дадуть нудьгувати.
Пізнайка ? здивуємо,
незнайка ? научимо,
байдужого ? зацікавимо,
грайливого ? залучимо,
сумного ? розвеселимо,
самотнього ? оженимо,
голодного ? нагодуємо,
спраглого ? напоїмо,
спритного ? затанцюємо,
голосистого ? запросимо,
роботящого ? вшануємо,
а лінивого ? проженемо!
До вашої уваги майстер-класи з ковальства, художнього ткацтва, перебірно-човникового мереживного ткацтва, приготування ріплянки, начанки, дегустація слив’янки та куштування леквару й бриндзі. А також оздоблення медяника від Марії Чорій із Великого Бичкова.
І все це під супровід народної музики у виконанні Олекси Томишина, фольклорних ансамблів «Хижанські візерунки» з села Хижа, «Ґаздині» з села Пацканьово, «Сколомийка» з села Приборжавське, «Кийк Фіола» з села Геча, троїстих музик із Гуцульщини й Міжгірщини та народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Лемківчанка» із села Зарічово.
Організатори проєкту «Жива спадщина» – департамент культури, національностей та релігій Закарпатської ОВА, комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради, комунальний заклад «Закарпатський музей народної архітектури та побуту» Закарпатської обласної ради.
Захід проводиться за підтримки Закарпатської обласної військової адміністрації.