Фольклорист Іван Хланта зібрав понад 10 тисяч коломийок у Колочаві та видав окремою збіркою
Понад 10 тисяч лише колочавських коломийок (співанок) зібрав відомий фольклорист, доктор мистецтвознавства, академік Академії наук вищої освіти України Іван Хланта і видав окремою збіркою, яку 22 грудня презентував у Колочаві.
Матеріал для унікального видання під назвою «Співаночки мої милі» Іван Васильович Хланта збирав з 2006 року. Приїжджав до Колочави на кілька тижнів, жив у тодішнього сільського голови Юрія Павловича Хланти та з його допомогою цілими днями записував співанки від колочавців.
«Колочавці – надзвичайно співучі і талановиті люди, - каже упорядник видання. - Коломийки співають від колиски до могили. Радість, щастя, красу природи, горе чи біль, очікування чи тривоги – все виливають у слова коломийки, виспівують. Це життєва енциклопедія людських почуттів. У своїй сукупності коломийки дають настанови на всілякі випадки життя, допомагають справитися з різними труднощами, бо століттями природа людини залишається незмінною, а більшість порад не втрачають своєї актуальності. Весь зібраний матеріал я поділив за тематикою, наприклад, про вівчарів, про кохання, заробітчанські коломийки, дитячі співаночки, антипияцькі тощо. Особливого колориту надає коломийкам місцевий діалект, який ми зберегли у текстах, а в книзі подали словничок вживаних діалектизмів».
Окремої уваги заслуговує і вступна стаття автора, у якій він досліджує народні традиції Колочави, пісенну творчість та згадує видатних діячів села. А подані у книзі численні фотоілюстрації яскраво передають культурне життя у селі в різні часи.
«Я радію, що надзвичайно багата культурна спадщина колочавців не пропаде, а збережеться нащадкам. Висловлюю щиру подяку співакам, від який записав коломийки, біографію деяких я подав у своїй книзі,вдячний меценатам і всім, хто долучився до того, щоб це видання побачило світ», -зазначив Іван Хланта.
Високо оцінили та щиро дякували за зібраний та виданий цінний матеріал і колочавці, які відвідали презентацію унікального видання.
Секретарка Колочавської сільської ради Тетяна Михайлівна Дербак висловила вдячність упоряднику збірника за титанічну працю та вручила подяку за популяризацію колочавської культури.