Проблему з сміттям у Колочавській громаді вирішать за допомогою проєкту
Проєкт Колочавської сільської ради «Заходи з провадження сортування та утилізації сміття в природно-заповідних зонах Карпат» став переможцем конкурсного відбору проєктів секторальної підтримки у Програмі регіонального розвитку «Підтримка розвитку депресивних територій». Відповідне рішення прийняла Конкурсна комісії з відбору проєктів регіонального розвитку Міністерства громад та розвитку територій України, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.
«Перемозі у конкурсі ми завдячуємо підтримці і допомозі професійної команди Асоціації Єврорегіон «Карпати – Україна» на чолі з Галиною Литвин, - каже голова Колочавської сільської ради Василь Худинець. – Саме вони підготували і подали 6 проєктів, 4 з яких перемогли і отримали шанс на реалізацію у 2021-2022 роках. Серед переможців і наш проєкт. Дякуємо також за довіру Мінрегіону та заступнику Міністра розвитку громад та територій України Івану Лукері. Тепер наша громада отримала можливість вирішити давно наболілу сміттєву проблему».
За словами Василя Худинця, який є також ініціатором проєкту, загальна вартість проєкту – 5 921 000 гривень, з них грантові кошти – 4 870 400 гривень (82,26%), власний внесок – 1 050 600 гривень (17,74%). Власний внесок буде забезпечуватися за рахунок коштів місцевих громад – Колочавської, Синевирської, Драгівської ОТГ, на території який проєкт буде реалізовуватися.
В рамках проекту планується: облаштувати 15 сміттєвих майданчиків на території ОТГ; придбати сміттєвоза для збору сміття; створити передумови для обслуговування ним сміттєвих майданчиків, закупити, встановити, і ввести в експлуатацію мобільну сортувальну лінію та гідравлічний прес з механізмом склобою; розробити концепцію утилізації ТПВ в умовах природних заповідних зон, зокрема національних природних парків; напрацювання концепції екоуроків для дітей дошкільного та шкільного віку, її впровадження в освітній процес; проведення толоки по очистці берегів річки Теребля за участю місцевих мешканців; інформаційно-промоційна кампанія; організація та проведення заключної конференції проекту.