Інформаційно-просвітницька робота щодо захисту від сексуального насильства та сексуальної експлуатації

Дата: 18.02.2021 12:02

Відповідно до листа департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації «Про інформаційно-просвітницьку роботу щодо захисту від сексуального насильства та сексуальної експлуатації» від 11.02.2021 р. № 01-15/774, профілактики боулінгу в закладах загальної середньої освіти Колочавської територіальної громади протягом цього навчального року для здобувачів освіти були проведені наступні заходи:

1.Соціальними  педагогами   проведено:

1.1. Тренінгове заняття «Щасливе дитинство – без насильства» для учнів 8-9 класів (Мерешорський ЗЗСО І-ІІ ст.), «Безпека використання інформаційно-комукаційних технологій дітьми» (Горбівський ЗЗСО І-ІІ ст.), тренінг-диспут «В гонитві за примарним щастям» (Колочавський ЗЗСО І-ІІ ст. №2).

1.2.Переглянуто відеоролики «Почни говорити», «Розкажи дорослому, якому довіряєш»   для учнів 5-9 класів (Мерешорський ЗЗСО І-ІІ ст.), лекція «Захист дітей від сексуального насильства та експлуатації онлайн» (Негровецький ЗЗСО І-ІІІст. ім. В.Росохи).

1.3. Профілактичні бесіди «Безпека дітей в інтернеті» (Горбівський ЗЗСО І-ІІ ст.), профілактична бесіда «Поговорімо про кібербулінг у День безпеки Інтернету» (Негровецький ЗЗСО І-ІІІст. ім. В.Росохи),

2.  Класними  керівниками 1-4  класів  проведено гру  «Права  людини» (Мерешорський ЗЗСО І-ІІ ст.), урок «Ми - герої в Інтернеті» (Горбівський ЗЗСО І-ІІ ст.), виховна година «Життя без насильства» (Колочавський ЗЗСО), уроки  «Моя суперсила – безпека в Інтернеті», «Не ведусь: ми – герої безпеки в Інтернеті» (Негровецький ЗЗСО І-ІІІст. ім. В.Росохи), флешмоб «Наші долоньки проти насилля» (Колочавський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2).

3.  Класними  керівниками 5-9 класів:

3.1. Проведено тематичні інформаційно-просвітницькі заходи : “Як не  стати жертвою злочину”,    “Попередження конфліктів у соціальних мережах”,  “Шкільному боулінгу НІ!», «Шлях до самоконтролю” (Мерешорський ЗЗСО І-ІІ ст.); бесіду «Що таке кібергрумін і як від нього вберегтися?» (Колочавський ЗЗСО), години спілкування «Чи знаєш ти свої права та обов'язки?» (Колочавський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1).

3.2. Виготовлено буклети «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення    прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді (Мерешорський ЗЗСО І-ІІ ст.), інформаційний стенд «Стоп, насильство!» (Колочавський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2), виставка тематичних інформаційних матеріалів «Ознаки булінгу» (Колочавський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1).