Фестиваль-виставка «Воскресни, писанко!».

Дата: 30.04.2021 13:34

Днями в Колочаві відбувся фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!». Метою та завданням конкурсу якого було  розвиток творчих здібностей дітей та молоді, залучення дітей до  вивчення звичаїв українського народу у сфері декоративно-ужиткового мистецтва на прикладі писанкарства, виховання національно-патріотичних почуттів тощо. Конкурс організовував і проводив відділ освіти, сім´ї, молоді, спорту та культури Колочавської сільської ради.

У Конкурсі брали участь всі ЗЗСО та ЗДО Колочавської ТГ. Кожна команда презентувала своє «Великоднє дерево», прикрашене  конкурсними роботами (писанками), розгорнула  об´ємну композицію на Великодню тематику  навколо нього та представили великодні рушники. Роботи були виготовлені власними руками заздалегідь, прикрашені традиційними  символами, притаманними регіону.

У номінаціях «Писанка» були представлені такі техніки  виконання:  традиційна писанка розтоплена воском (батикова техніка); «Дряпанка», «Мальованка», «Зернівка» прикрашена бісером; виготовлена у техніці квілінг та виготовлена з глини.

На експозиції були представлені також: тематична композиція «Традиції пасхальних свят: від  давнини до сучасності»; атрибути Великодня: декокративні кошики, писанки, рушники, стилізовані декорації фольклорного характеру, що відтворюють пасхальні звичаї і традиції; «Великодній рушник» : художня вишивка, серветка-рушничок святкової тематики для великоднього кошика.