Залишимо нащадкам у спадок зелені гори, а не гори сміття!
Сучасна людина споживає в рази більше всього ніж її предки, що спричиняє зростанню кількості відходів. В даний час проблема забруднення навколишнього середовища набирає обрисів екологічної катастрофи глобального характеру. Відходи розкладаються у природі місяцями, роками, навіть століттями, отруюючи все довкола.
Проблема утилізації побутових відходів не зводиться лише до того, що несумлінні люди викидають сміття у невстановлених місцях. Ті побутові відходи, які збираються централізовано і без сортування відправляються на полігони, завдають планеті не меншу шкоду.
Ми не замислюємося над тим, наскільки швидко навколишнє середовище перетворить в прах пластикову пляшку, одноразовий підгузник чи поліетиленовий пакет?
Наприклад, одяг з бавовни, льону, бамбукового волокна або віскози повністю переробляться під дією вологи і мікроорганізмів лише за три роки, вовняні вироби - не більше року. А от щоб щоб розклався одяг з синтетичних матеріалів і старе взуття, потрібно близько 50 років.
Кинута на землю жувальна гумка зникне лише через 30 років, і то лише в теплому кліматі.
Поліетиленові пакети швидко увійшли в наше повсякденне життя, зробивши його більш комфортним і легким. Пакет може служити кілька хвилин, день, а між тим термін розкладання поліетиленового пакета від 30 до 200 років!
Легкі і зручні пластикові пляшки є одним з найбільших забруднювачів довкілля. Головна проблема утилізації пластику полягає в тому, що в кілька разів дешевше виробити нову партію пляшок, чим займатися їх переробкою. А ось розкладаються пластикові пляшки від 450 до 1000 років, в залежності від клімату і складу пластику.
Щоб повністю зникли алюмінієві бляшанки знадобиться від 80 до 500 років, скло лежатиме понад століття, одноразовий підгузник- 500 років!
Єдиним виходом є зменшення використання поліетилену, сортування сміття та його переробка.
Для цього в Колочавській територіальній громаді відкрито пункт прийому вторинної сировини на території колишнього заводу. Давайте будемо сортувати сміття і відправляти на переробку.
Залишимо нащадкам у спадок зелені гори, а не гори сміття!