У Колочавській громаді відпрацьовані батарейки можна викинути в спеціальні ящики
Батарейки – невід’ємна річ у житті кожної людини. Та корисні вони лише поки працюють. А що ж з відпрацьованими батарейками?
До хімічного складу таких батарейок входить свинець, олово, магній, ртуть, нікель, цинк і кадмій. Ці токсичні елементи завдають значної шкоди як здоров’ю людини, так і навколишньому середовищу.
Луги здатні подразнювати слизові оболонки і шкіру, кадмій завдає шкоди ниркам і легким, а від свинцю гинуть клітини крові, він вражає печінку і нирки, завдає непоправної шкоди нервовій системі і кістковим тканинам. Ртуть негативно впливає на органи дихання, а цинк і нікель пошкоджують головний мозок. Всі ці отруйні елементи накопичуються в людському організмі, призводячи навіть до репродуктивних і онкологічних захворювань.
Викидати у контейнер з іншими відходами батарейку категорично заборонено! Лише одна пальчикова батарейка, потрапляючи на смітник, забруднює близько 20 кв. м землі або 400 л. води. А при спалюванні батарейок , що часто трапляється на сміттєзвалишщах, шкода для здоров’я людини збільшується в десятки разів. Саме тому батарейки треба викидати в окремі контейнери.
У Колочавській територіальній громаді налагоджено збір відпрацьованих батарейок. У приміщенні сільської ради та у всіх колочавських закладах освіти стоять спеціальні ящики, у які жителі громади можуть викидати старі батарейки. Їх потім Колочавська сільська рада відправлятиме на утилізацію.