Звіт роботи СМС за серпень-грудень 2021 р.

Дата: 28.01.2022 13:25

МЕТОДИЧНИЙ  СУПРОВІД-це цілісна система взаємозалежних дій і заходів (аналітичної, організаційної,  діагностичної, пошукової, дослідницької, науково-практичної, інформаційної діяльності), спрямованих на  всебічне удосконалення  професійної  компетентності педагогічних працівників, на розвиток і підвищення  творчого  потенціалу  педагогічних  колективів, закладів освіти в цілому, а загалом –на підвищення   якості  освітньої  діяльності, досягнення   оптимального  рівня  якості  освіти, виховання  та  розвитку компетентного випускника.

Мета сектору методичного супроводу: надання  реальної, дієвої  допомоги педагогам, класним керівникам, вихователям, іншим педагогічним  працівникам щодо розвитку  їхньої  майстерності як  поєднання  професійних  знань,  навичок і умінь, властивостей  та  якостей  особистості,  необхідних  для  сучасного   педагога; створення   атмосфери  зацікавленості  в підвищенні  кваліфікації ( педагогічної майстерності),  пріоритету  педагогічної  компетентності, творчих  пошуків  педагогічних колективів.

Пріоритетні завдання  сектору методичного супроводу:

1.Побудова  нової гнучкої моделі методичного сервісу, яка б оперативно та своєчасно реагувала на потреби суб єктів педагогічної діяльності.

2.Проведення методичних  заходів  у мережевій структурі  на основі компетентнісного  підходу.

3.Дисемінація  інноваційного  досвіду  методичного  супроводу  всіх рівнів (проєктів, моделей  інноваційних  форм  роботи, технологій  тощо).

4.Забезпечення  науково-методичного супроводу    професійного  розвитку   педагогічних  працівників  в умовах  глобалізації  та  відкритості  інформаційного  освітнього  простору.

5.Створення умов  для розвитку пошуково-творчої активності та  дослідно-експериментальної  діяльності  педагогічних  кадрів.

6.Утвердження  нового  професійного світогляду, творчої активності  педагогів.

ЗВІТ   РОБОТИ   СЕКТОРУ  МЕТОДИЧНОГО  СУПРОВОДУ

(далі - СМС)  ВІДДІЛУ  ОСВІТИ,  серпень-грудень 2021 року

1.Розроблено Положення, план роботи сектору методичного супроводу, посадові інструкції методистів, серпень.

2.Організовано «Освітній форум-2021»,  серпень.

3.Проведено нараду з заступниками директорів  закладів загальної середньої освіти , вересень.

4.Видано наказ «Про організацію методичної  роботи відділу  освіти у 2021-2022 навчальному  році», вересень.

5.Проведено нараду з директорами закладів дошкільної  освіти, вересень.

6.Розпочато роботу у ЗДО, ЗЗСО по проєкту «Сортування  ТПВ», вересень.

7.Проведено майстер-клас  до «Дня прибирання»,  створено відеоролик, вересень.

8.Видано наказ по атестації педагогічних працівників, сформовано списки вчителів, які атестуються у 2021-2022 навчальному році, вересень, жовтень.

9.Розроблено графік проведення методичних засідань по ЗДО,ЗЗСО, вересень.

10.Розроблено графік  проведення семінарів керівників ЗДО, ЗЗСО, заступників директорів, психологів, педагогів-організаторів, вересень.

11.Розроблено перспективний план вивчення стану викладання навчальних предметів у ЗЗСО на 2021-2026 навчальні роки, вересень.

12.Організовано святкування  «Дня працівників освіти», жовтень.

13.Організовано участь методистів у Міжнародних читаннях В.Сухомлинського, жовтень.

14.Організовано проведення предметних тижнів по закладах загальної середньої освіти, закладах дошкільної освіти,  які відвідують методисти СМСовтень.

15.Організовано  участь учителів у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2022» у номінації «правознавство», жовтень.

16.Організовано участь  учителів у Конгресі  України молодих географів, жовтень.

17.Проведено майстер-клас із активом учнівського самоврядування, жовтень.

18.Організовано виступ до «Дня писемності», листопад.

19.Організовано флешмоб до написання  Радіодиктанту національної єдності-2021, листопад.

20.Організовано проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, листопад.

21.Організовано проведення ХХІІ  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, листопад.

22.Організовано проведення Всеукраїнських олімпіад із навчальних предметів, листопад.

23. Створено відеоролик « Учасники   І етапу  Всеукраїнських предметних олімпіад», листопад.

24.Проаналізовано адаптацію здобувачів освіти  ЗЗСО 1-х, 5-х класів, листопад.

25.Організовано проведення засідання «Школи молодого вчителя», грудень.

26.Розроблено Положення, видано наказ про моніторингове дослідження стану викладання та  рівня  навчальних досягнень здобувачів освіти 9-х, 11-х класів із української мови та літератури, математики  в ЗЗСО, складено графік проведення моніторингу в закладах загальної середньої освіти Колочавської ТГ:  у Негровецькому закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ім. Василя Росохи у понеділок, 20.12 2021, 2,3 урок, Горбівському закладі загальної середньої освіти І-ІІ ступенів у вівторок, 21.12 2021, 2,3 урок, Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 у середу, 22.12 2021, 2,3 урок, Мерешорському закладі загальної середньої освіти І-ІІ ступенів у четвер, 23.12 2021, 2,3 урок, Колочавському  закладі загальної середньої освіти у четвер, 23.12 2021, 4,5 урок, Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2, п ятниця,2,3, грудень.

27.Останнім часом у освітньому просторі України набирає обертів  тренд STEM-освіти. Рекомендовано ЗДО, ЗЗСО запроваджувати у своїх закладах, грудень.

28.Проведено ІІ засідання  із  членами учнівського самоврядування, грудень.

29.Організовано роботу шкільних бібліотекарів  по  впровадженню  у ЗДО,ЗЗСО екологічної  просвіти  здобувачів освіти, складено графік  екскурсій  у сільську бібліотеку, грудень.

30.Організовано парад «Колочавських Миколайчиків», грудень.