A A A K K K
для людей із порушенням зору
Колочавська громада
Закарпатська область, Хустський район

Електронне декларування 2022.Що потрібно знати, якщо ви створили нову декларацію на основі попередньої?

Дата: 17.02.2022 14:26
Кількість переглядів: 282

Заповнення нової декларації на основі попередньої — один із найзручніших способів швидко подати декларацію. Проте навіть якщо ви заповнюєте нову декларацію на основі раніше поданої, не варто втрачати пильність.

Цього року варто перевірити не лише актуальність інформації в розділах, але і зважати на нові та оновлені блоки.

Оновлення блоків пов’язані із запровадженням Верховною Радою нового адміністративно-територіального устрою, рішенням Ради національної безпеки й оборони (РНБО), що стосується іноземного громадянства, та змінами, необхідними для подальшого полегшення процесу декларування.

Ми розуміємо, що такі зміни можуть викликати незручності для декларантів. Тому Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) зробило зі свого боку все можливе, щоби суб’єктам було зручно заповнювати ці дані, зробивши процес користування Реєстром декларацій більш інтуїтивним.

У яких розділах потрібно перевірити дані та додати нову інформацію, щоби випадково не помилитися, розповідаємо далі.

Розділ 1 «Вид декларації та звітний період» декларації — нові спрощені види декларацій

  • Оновилися поля для зазначення виду декларації. Тепер є три види декларації: щорічна, при звільненні та кандидата на посаду. Тому для подання щорічної декларації вам потрібно буде обрати вид  «щорічна», а потім обрати одну з двох позначок: «я продовжую виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування», або ж, якщо ви більше не публічний службовець і це ваша остання декларація (раніше «декларація після звільнення»), оберіть позначку «я припинив/ла виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування».

Розділи 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування», 2.2 «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування», 3 «Об’єкти нерухомості», 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» та 13 «Фінансові зобов’язання» декларації — адресні блоки

  • Оскільки відбулася адміністративно-територіальна реформа, було змінено поля адресного блоку, тому при переносі даних із чернетки вам потрібно буде оновити інформацію щодо адреси. Назви об’єднаних територіальних громад, міст/сіл, районів доступні для вибору із спеціалізованого довідника.

Розділ 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» декларації та всі інші розділи декларації, де вимагаються назви юридичних осіб — коди ЄДРПОУ

  • Потрібно додати код ЄДРПОУ (ідентифікаційний код юридичної особи) у відповідному полі. Тепер завдяки внесенню коду ЄДРПОУ найменування юридичної особи (наприклад, місце роботи, власник об’єкта, джерело доходу, банк тощо) буде підтягуватися автоматично.

Розділи 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» та 2.2 «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування» декларації — новий блок для заповнення

  • У зв’язку з рішенням Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) додався новий блок «Для ідентифікації за межами України». 
  • У цьому блоці варто обов’язково зазначити відомості про варіанти написання прізвища, імені, по батькові латиницею (із зазначенням реквізитів відповідних документів), а також підтвердити  відсутність громадянства (підданства) іноземної держави.
  • У разі наявності у вас документу (наприклад, закордонного паспорту, посвідки на проживання, дипломатичного паспорту України, посвідки на проживання, карти поляка, паспорту громадянина іншої держави тощо), у якому відображено варіант написання вашого повного імені латиницею, у відповідному блоці полів слід обрати позначку «Дані наявні» та заповнити блок.
  • Також під цим  блоком необхідно вказати чи є у вас іноземне громадянство. 

Розділи 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» декларації — нові позначки

У блоці «Місце фактичного проживання або поштова адреса, на яку суб’єкту декларування Національним агентством може бути надіслано кореспонденцію» додано дві позначки — «це адреса місця фактичного проживання» та «це адреса для листування».

Розділи 3 «Об’єкти нерухомості», 5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)», 6 «Цінне рухоме майно — транспортні засоби», 10 «Нематеріальні активи» — поле «Тип вартості майна»

Розділ 10 «Нематеріальні активи» декларації — оновлення блоку

  • У цьому розділі оновився блок про криптовалюти. Тому, якщо ви володієте криптовалютою, потрібно внести відповідну інформацію.

Як відображати у декларації криптовалюту — пункт 132 Роз’яснень.

Розділ 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації — джерело доходу

  • Потрібно оновити інформацію про джерела доходів, а також їхній розмір.

Розділ 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування» декларації — оновлений блок

Цей розділ декларації необхідно щороку оновлювати, адже в ньому зазначаються видатки, а також правочини, здійснені / вчинені лише у звітному періоді. Які правочини та видатки повинні бути відображені в декларації можна знайти в пункті 177  Роз’яснень.

Нагадуємо, що кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року включно.

У вас залишилися питання щодо подання декларації? Отримайте роз’яснення в зручному для себе форматі:

 Важливо пам’ятати! Необхідно вказати в декларації належне вам та членам вашої сім’ї майно (на праві власності, володіння та/або користування), а також його вартість. Якщо така інформація не вказана, НАЗК може виявити це ІТ-інструментом, після чого розпочати перевірку вашої декларації.

 

За матеріалами НАЗК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь