За спалювання сухостою можна потрапити за ґрати

Дата: 29.03.2022 09:10

З початку березня вже 8 закарпатців померли через спалювання сухої рослинності. Не від куль ворога, а від власної недбалості та необережності. На цьому наголосив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

Щороку рятувальники, екологи та представники органів місцевого самоврядування закликають не влаштовувати пожежі неподалік лісових масивів, у полях, адже вогонь може вийти з-під контролю, спричинити жахливі і трагічні наслідки.

«У час, коли в Україні йдуть бойові дії, навмисне спалювання сухостою, розцінюють як диверсію. Відповідні зміни внесли до Кримінального кодексу України. Порушникам тепер загрожує від 15 років до довічного ув’язнення.

Тому перш ніж підпалити суху траву, щоб привести до ладу ділянку, варто добре подумати», – зазначив Мирослав Білецький.

Варто також зауважити, щоб уникнути масових пожеж рішенням ради оборони в умовах воєнного стану заборонили населенню відвідувати, а транспортним засобам заїжджати до лісів області.