Дії населення при отриманні сигналу "Хімічне зараження".
Отримавши інформацію про викид в атмосферу сильнодіючих отруйних речовин і про небезпеку хімічного зараження, необхідно негайно надіти засоби індивідуального захисту органів дихання: протигаз або ватяну- марлеву пов’язку, найпростіші засоби захисту шкіри (плащі, накидки, гумові чоботи) і як найскоріше залишити зону ураження. У разі неможливості евакуації залишайтеся у приміщенні, щільно закрийте вікна і двері, димоходи, вентиляційні віддушини (люки). Вхідні двері необхідно завісити шторою, використовуючи ковдри і будь-які щільні тканини. Заклейте щілини в вікнах і стики рам скотчем, плівкою, лейкопластирем або звичайним папером від проникнення в приміщення пару (аерозолів) сильнодіючих отруйних речовин.
Ознаки хімічного отруєння:
- різкий біль у грудях;
- сухий кашель;
- нудота;
- порушення координації рухів;
- різь в очах та слиновиділення;
- при ураженні хлором – задуха;
- при ураженні аміаком – прискорене серцебиття, нежить;
- маревний стан.
При підозрі на ураження сильнодіючими отруйними речовинами виключіть будь-які фізичні навантаження, прийміть велику кількість рідини (чай, молоко і т. д.) та зверніться в медичний заклад.
Надання медичної допомоги при ураженні сильнодіючими отруйними речовинами (СДОР).
В першу чергу необхідно захистити органи дихання від подальшої дії сильнодіючих отруйних речовин.
На потерпілого необхідно надіти протигаз або ватяно-марлеву пов’язку, попередньо змочивши її при отруєнні хлором водою або 2 % розчином питної соди, а при отруєнні аміаком – водою або 5% розчином лимонної кислоти, і винести (вивести) його із зони ураження. У випадках отруєння сильнодіючими отруйними речовинами потерпілому забезпечити спокій і тепло.
При виході із зони зараження зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс, рот і відкриті ділянки тіла, зверніться за допомогою до медичного закладу.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!
ПРИ ОТРУЄННІ АМІАКОМ винесіть потерпілого з зони зараження, шкіряні покрови, очі, ніс, рот вимийте водою. В очі закапайте дві-три краплі 30% розчину альбуциду, в ніс оливкове масло.
ПРИ ОТРУЄННІ ХЛОРОМ винесіть потерпілого із зони зараження. При зупинці дихання зробіть штучне дихання. Шкіряні покрови, рот, ніс вимийте 2 % розчином питної соди або водою.
ПРИ НЕОБХІДНОСТІ зверніться за допомогою до медичного працівника або відправте потерпілого в медичний заклад.