В Україні зафіксували 218 випадків порушень у сфері охорони довкілля через війну

Дата: 11.05.2022 09:55

У перші дні війни на Закарпатті розгорнув свою роботу Оперативний штаб, що діє на базі Держекоінспекції. Його мета – фіксувати порушення у сфері охорони навколишнього середовища, які виникли в Україні у зв’язку з воєнними діями. Про це повідомив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

За його словами, експерти ретельно збирають, аналізують кожен випадок і формують єдиний реєстр збитків, заподіяних довкіллю внаслідок вторгнення.

«Днями підготували звіт, де зібрали всю інформацію щодо шкоди природі.

За час роботи Штабу вдалося сформувати єдиний реєстр збитків, де вже зафіксовано 218 таких подій по всій країні, здійснити виїзди на місця виникнення надзвичайних ситуацій та відібрати понад 50 проб ґрунтів.

Лише за 11 випадками експерти розрахували орієнтовну суму збитків на понад 5 млрд гривень», – прокоментував Мирослав Білецький.

Серед подій, які мали негативний вплив на довкілля, у звіті згадані пошкодження АЗС, нафтопереробних заводів, знищення складів з мінеральними добривами та цистерн з аміачною кислотою тощо. Щодо кожної з них буде експертний висновок та визначений розмір збитків.