Закарпаття може перейняти досвід австрійського Бургенланду у сфері енергетики

Дата: 07.06.2022 11:36

Під час візиту австрійської делегації на Закарпаття очільник ОВА Віктор Микита разом із головою Уряду землі Бургенланд Республіки Австрія Гансом Петером Доскоцілом обговорили питання енергетичної безпеки.

Досвід, який має Бургенланд у цій сфері, — колосальний. Сьогодні регіон самостійно забезпечує себе електроенергією на 130% від потреби, і це не тільки безперебійне постачання енергії населенню, а й можливість подальшої реалізації її на ринку для отримання додаткового прибутку.

«90% енергії отримують завдяки вітровим електростанціям, 10% — завдяки сонячній енергії. Зараз Бургенланд робить великі інвестиції саме у сонячні електростанції, збільшення кількості яких — одне з пріоритетних завдань», — зауважив Віктор Микита.

За його словами, наступний крок — це створення масштабної системи акумулювання та зберігання енергії для можливості накопичення ресурсу з метою подальшої реалізації.

«Бургенланд демонструє та декларує усій Європі, що завдяки правильній стратегії можна стати незалежними від російської нафти та газу й ефективно протистояти підвищенню цін на енергоносії в довгостроковій перспективі.

Це чітка позиція голови Уряду землі Бургенланд Республіки Австрія. Так само чітка, як і підтримка суверенітету України.

Упевнений, що завдяки нашій співпраці Закарпаття отримає важливі проєкти та прогресивні ідеї для інтеграції в регіональну економіку», — наголосив Віктор Микита.