Як не стати жертвами торгівлі людьми

Дата: 04.07.2022 11:24

В зв’язку з війною, що веде рф проти України, багато українців залишають свої домівки в пошуках безпечних місць, в т.ч. за кордоном. Перебуваючи у відчаї і паніці, оперативно виїжджаючи за межі рідного міста, саме в такому стані і в такий період часто можна стати жертвами торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини для отримання прибутку через контроль та експлуатацію інших людей.

Правила безпеки перетину кордону для жінок

Міністерство соціальної політики України спільно з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики розробили алгоритм дій для жінок, які перетинають українських кордон, щоб попередити небезпеку торгівлі людьми.

Безпека документів:

• ніколи і нікому не віддавайте свій паспорт чи документи дитини, їх можна пред’являти лише прикордонникам;
  • завчасно зробіть копії важливих документів, відскануйте або сфотографуйте паспорт та документи дитини;
  • копії варто надіслати на свою електронну пошту та зберегти на телефоні.

Безпека пересування:

• ретельно сплануйте маршрут своєї подорожі;
  • намагайтеся не сідати в автомобілі до незнайомих людей;
  • якщо цього не уникнути, потрібно сфотографувати номер чужої автівки та надіслати своїм близьким.

Безпека спілкування:

• нікому не віддавайте свій телефон чи інші засоби зв’язку;
  • не можна сліпо довіряти незнайомим жінкам, адже вони теж можуть бути залучені до торгівлі людьми;
  • заздалегідь домовтеся зі своїми близьким про кодове слово чи знак, який означатиме небезпеку та прохання про допомогу;
  • тримайте зв’язок із рідними, розповідайте про своє місцезнаходження, пропозиції, які вам надходять. Наприклад, де вам пропонували поселитись, працевлаштуватись, оформити документи тощо.

Куди звертатись за допомогою

Якщо ви запідозрили, що потрапили до рук торговців людьми, одразу телефонуйте на лінію екстреної допомоги в ЄС — 112.

Також в Україні створили спеціальний чат-бот у Telegram «Безпека жінок за кордоном»

Тут зібрана наступна інформація:

• важливі чати для безпечного перетину кордону (в тому числі і чат проти секс-насилля на кордоні);
  • телефони гарячих ліній з протидії торгівлі людьми;
  • пам’ятка щодо безпеки при виїзді з країни з контактами юристів, волонтерів, психологів;
  • стаття, як розпізнати сексуальне насильство;
  • база публікацій щодо умов в’їзду та перебування за кордоном, продовження дії документів, легалізації свого проживання в іншій країні тощо.

Торгівля людьми буває у формі трудової або сексуальної експлуатації, примусового жебрацтва, для вилучення органів тощо.

Будьте уважні та не довіряйте сумнівним пропозиціям!