Ужгород запрошує шанувальників народної культури на свято!

Дата: 25.08.2022 11:08

У неділю, 28 серпня, за ініціативи КЗ "Обласний організаційно-методичний центр культури" ЗОР у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбудеться культурно-мистецька акція «Жива спадщина». Мета акціїї-  збереження нематеріальної культурної спадщини Закарпаття, просування туристичного потенціалу регіону підтримки майстрів народних художніх промислів . Її представлять 13 територіальних громад від Зарічова до Ясіня.

Шанувальники народних традицій матимуть можливість ознайомитися насамперед із елемен-тами нематеріальної культурої спадщини, які увійшли до Національного Переліку елементів НКС України, а саме: «Ізянське лозоплетиво», «Гуцульська бриндзя», «Сливовий леквартрадиція приготування та культура споживання на Закарпатті», що є вагомим досягненням кожної громади.

Насичена програма привабить кожного, а захоплюючі дійства не дадуть нудьгувати.

Пізнайка ? здивуємо,

незнайка ? научимо,

байдужого ? зацікавимо,

грайливого ? залучимо,

сумного ? розвеселимо,

самотнього ? оженимо,

голодного ? нагодуємо,

спраглого ? напоїмо,

спритного ? затанцюємо,

голосистого ? запросимо,

роботящого ? вшануємо,

а лінивого ? проженемо!

До вашої уваги майстер-класи з ковальства, художнього ткацтва, перебірно-човникового мереживного ткацтва, приготування ріплянки, начанки, дегустація слив’янки та куштування леквару й бриндзі. А також оздоблення медяника від Марії Чорій із Великого Бичкова.

І все це під супровід народної музики у виконанні Олекси Томишинафольклорних ансамблів «Хижанські візерунки» з села Хижа, «Ґаздині» з села Пацканьово, «Сколомийка» з села Приборжавське, «Кийк Фіола» з села Геча, троїстих музик із Гуцульщини й Міжгірщини та народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Лемківчанка» із села Зарічово.

Організатори проєкту «Жива спадщина» – департамент культури, національностей та релігій Закарпатської ОВА, комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради, комунальний заклад «Закарпатський музей народної архітектури та побуту» Закарпатської обласної ради.

Захід проводиться за підтримки Закарпатської обласної військової адміністрації.