В Колочавській громаді проходить ІІ Форум освітян
Протягом 30-31 серпня в Колочавській територіальній громаді проходить ІІ Форум освітян громади, на якому працівники сфери освіти обмінюються досвідом та кращими кейсами із розвитку освіти у громаді в нових реаліях.
Сьогодні в Культурно-мистецькому центрі Колочавської сільської ради представники галузі під час панельних дискусій обговорювали два основні питання: безпечне навчання в умовах війни та розвиток загальної середньої освіти в межах реформи «Нова українська школа». Під час урочистого відкриття Форуму освітян, було нагороджено почесними грамотами працівників освітньої галузі за вагомий внесок у розвиток галузі та високий професіоналізм.
Голова Колочавської сільської ради Василь Худинець у вступному слові подякував освітянам громади за величезну роботу із внутрішньо переміщеними особами. «В час війни представники освіти громади стали надійною опорою і допомогою виконкому сільради в роботі з переселенцями,- каже голова Василь Худинець. - Особливо хочеться відзначити і нагородити колектив Колочавського ЗЗСО №1 (директор Кий М.М.), в якому розміщений гуманітарний штаб. Щиро вдячні Колочавським закладам дошкільної освіти, в яких жили ВПО. Разом нам вдалося допомогти людям, які залишилися без нічого».
Керуюча справами Закарпатської облради Мирослава Ливч привітала освітян із початком нового начального року. «Вчитель - це покликання, професія, де потрібно мати велику мудрість і терпіння. Тому бажаю щоб іскорка любові до вашої професії ніколи не згасала, щоб ви могли працювати без тривог, бажаю перемоги нам, миру і єднання,бо лише в єдності переможемо нашого спільного ворога».
Вона також подякувала голові громади та колочавцям за те, що прихистили чимало внутрішньо переміщених українців, за регулярну допомогу ЗСУ та відзначила грамотами обласної ради окремих педагогів Колочавської ТГ.
Начальник відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту та культури Колочавської сільської ради Ганна Ігнатишин, під час панельної дискусії розповіла про нову реформу освіти та втілення її в освітніх закладах Колочавської громади.
Багато важливих питань було порушено, зокрема, щодо створення безпечного освітнього середовища, під час панельної дискусії «Навчання під час війни: чого очікувати?» (модератор - методист відділу освіти Ганна Малета).
Війна — це надзвичайно складний час для усіх, а діти потерпають від неї найбільше. На плечах армії освітян – незалежно від обставин виховувати майбутні покоління. Тому освіта в умовах війни – це діяльність в режимі особливої відповідальності, працездатності, наполегливості, єдності та невичерпної сили!