Закарпатців закликають стати донорами крові для військових і цивільних

Дата: 15.09.2022 14:26

В умовах воєнного стану надзвичайно важливим є питання забезпечення необхідного запасу донорської крові. Це одна з умов гарантії обороноздатності країни та запорука її національної безпеки. На цьому наголосив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

«У перші дні війни закарпатці виявили свідомість і бажання допомогти. Це стало причиною формування кількасот метрових черг під Центром переливання крові в Ужгороді.

Потреба у поповненні запасів є постійно, оскільки кров має обмежений термін придатності. Вона та її компоненти потрібні для допомоги і порятунку життів військових, цивільних громадян, при проведенні планових операцій», – прокоментував Мирослав Білецький.

Для актуалізації теми Міністерство охорони здоров’я запустило акцію «Твоя кров може воювати. Стань донором».

Донором може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог: маса тіла не менше ніж 50 кг і відсутність протипоказань до донорства (серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, злоякісні захворювання тощо).

Врятувати життя воїну можна і в тилу, ставши донором крові.

Здати кров в Ужгороді можна за адресою: вул. Л. Толстого, 15 (Закарпатська обласна станція переливання крові), в інших містах області охочі – у районних лікарнях.