Померлим потрібні живі квіти і жива молитва!

Дата: 28.10.2022 11:44

У ці дні ми всі йдемо на цвинтар, поминаємо померлих, впорядковуємо могили і несемо квіти. Часто вирішуємо: які ж квіти нести на цвинтар в поминальні дні: живі чи штучні, виготовлені з пластику?

Для тих жителів Колочавської громади, хто ще не відмовився від використання пластикових квітів, нагадаємо - немає жодного безпечного методу утилізації штучних квітів. Зазвичай, старі пластикові квіти викидають. Екологи наголошують, що під дією кліматичних факторів, в процесі розкладу пластик виділяє отруту в атмосферу. Спалення таких квітів забруднює повітря токсинами і ми, і наші діти цим дихаємо, це величезна загроза здоров’ю, адже такі викиди сприяють виникненню онкологічних захворювань. Закопувати штучні квіти теж неможна, бо вони не гниють. І знову ж таки, це шкода довкіллю і тим, хто ще живий.

У багатьох європейських країнах вже введені штрафи за принесення пластикових квітів на цвинтар, дозволено тільки живі квіти та вінки з них.

Тому виконком Колочавської сільської ради просить всіх жителів нашої громади - НЕ ПРИНОСІТЬ ПЛАСТИКОВІ КВІТИ на цвинтар!

Померлим потрібні живі квіти і жива молитва!