Безвідсотковий кредит від держави – програма “Рука допомоги”

Дата: 13.03.2023 14:08

Міністерство соціальної політики України перезапустило програму «Рука допомоги», яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи. Цей соціальний проєкт  був розроблений спільно зі Світовим банком. З початку його запуску, у 2016 році, власну справу започаткували 237  підприємців.З початком повномасштабного вторгнення програма була згорнута.

Проєкт «Рука допомоги» розрахований на підтримку малозабезпечених категорій українців. Програма реалізується через Службу зайнятості, тому що передбачається, що людина, яка шукає і не знаходить на ринку праці собі роботу, може забажати відкрити власну справу.

Умови кредитування.

Програма пропонує безвідсотковий кредит від держави на три роки до 100,5 тисяч грн. Кредит видається на придбання обладнання та матеріалів, необхідних для відкриття чи розвитку власної справи.

Після закінчення терміну кредиту необхідно буде повернути всю суму одним платежем або достроково, частинами відповідно до графіка, узгодженого центром зайнятості.

Гроші можна не повертати, якщо підприємцем сплачені податки, збори та ЄСВ у сумі, що перевищує суму наданої допомоги. І також у разі, коли в перший рік з дати отримання кредиту працевлаштовано за скеруванням центру зайнятості щонайменше дві особи з малозабезпечених сімей щонайменше на два роки.

Як отримати кредит

Для отримання такої допомоги необхідно звернутись до найближчого центру зайнятості. Там подати необхідні документи до комісії з надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї.

Комісія розглядає документи та — після засідання — надсилає претенденту письмове повідомлення про ухвалене рішення. Якщо рішення є позитивним, людина повинна створити юридичну особу або зареєструватися як ФОП протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.

Цьогоріч у державному бюджеті на реалізацію програми «Рука допомоги» передбачені 9,6 млн грн.