Сьогодні в Колочавській громаді відзначили 84-ту річницю з дня проголошення незалежності Карпатської України

Дата: 15.03.2023 15:16

15 березня 1939 року в Хусті було проголошено Незалежну Карпатську Україну, ухвалено Коституцію, встановлено державну українську мову, визначено синьо-жовтий стяг та національний Державний гімн - "Ще не вмерла Україна".

Під час урочистого заходу біля пам’ятника Роману Шухевичу, який знаходиться на території музею-скансену «Старе село»,  заступник директора  з виховної роботи  Колочавського ЗЗСО №1, вчитель історії Василь Васильович Глеба наголосив, що ця дата нагадує, що українці всю свою історію прагнули бути незалежними, боролися за своє майбутнє дипломатією та зі зброєю в руках. Карпатська Україна проіснувала лише добу, але заклала основи майбутньої соборної України, незалежність якої здобута кров’ю і омивається кров’ю в наші дні у боротьбі з російською агресією.

Вихованці Центру культурних послуг Колочавської сільської ради підготували виступ,  присвячений пам’ятній річниці,а керівник Володимир Маркович заспівав відому пісню колочавського поета-пісняра  І.Штаєра «Карпатські соколи».

Вічна пам’ять полеглим у боях за незалежну та соборну Україну!