День слов'янської писемності й культури

Дата: 24.05.2023 10:40

Мова та культура є найціннішим скарбом нації, дзеркалом, яке відображає історію, звичаї та душу народу! У мові – наша давня й нова історія, ознака нашого національного визнання.

Щорічно, 24 травня всі слов’янські народи вшановують пам’ять святих Кирила і Мефодія, які заклали фундамент слов’янської писемності, створили абетку та перші пам’ятки слов’янської літератури, серед яких і Пересопницьке Євангеліє.

Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Слов’янську писемність було створено близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Кирила. А допомагав йому в нелегкій справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Вшанування пам'яті засновників слов'янської писемності й літератури має давню традицію, наприклад, у Чехії свято на честь Кирила і Мефодія почали відзначати ще в 1349 році, у Болгарії – в 1851. Ми, українці на державному рівні свято відзначаємо з 2004 року.

Сьогодні наш спільний обов’язок зберегти і примножувати культурну спадщину, а також забезпечити розвиток сучасної української культури.

В бібліотеці діє книжкова виставка "Творці слов'янської азбуки".