4 червня -День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

Дата: 05.06.2023 14:57

З початку широкомасштабної агресії рф українські діти – на прицілі у ворога.

4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Ця дата Верховною Радою України у 2021 році обрана не випадково, тому що в цей день Генеральною Асамблею ООН було ухвалене рішення про заснування Міжнародного дня безневинних дітей – жертв агресії.

День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України – це протест проти насильства та війни. Це ще одна можливістьпривернути увагу усього cвіту до злочинів тих, хто вбиває українських дітей.

Станом на 1 червня 2023 року в Україні за даними Офісу Генерального прокурора більше ніж 1476 дітей постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії рф. З них 484 дитини загинули та понад 992 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Пошкоджено понад 2500 освітніх закладів. 256 з них – зруйновано повністю. Понад 19500 українських дітей примусово депортовано до росії чи тимчасово окупованих територій. Та це лише ті випадки, які були зареєстровані офіційно. Їх повна кількість може бути в десятки разів більшою.

Трагічним став День захисту дітей 2023 в Україні – в результаті ворожого ракетного обстрілу у столиці загинула дев’ятирічна дитина і одну дитину поранено! За кожним обірваним чи скаліченим дитячим життям стоїть злочин російської держави-окупанта та її армії.

Іде війна своїм кривавим кроком,

Ординці нищать села і міста,

Та у боях запеклих і жорстоких

Народ на захист Батьківщини встав.

Вже чаша горя повниться по вінця,

Не можна, люди, звикнути до втрат:

Болить душа за кожного вкраїнця,

Та смерть дітей болючіша стократ.

Вмирають діти… Як звучить це дико!

Кого тепер смерть їхня не пройме?!

І крикнуть хочеться нелюдським криком,

Щоб світ здригнувсь і в жалості завмер…

Микола Савенець

Не забудемо! Не пробачимо!

Вшануємо хвилиною мовчання усіх діток, які стали жертвами злочинних дій росії!💔🙏🙏