З Міжнародним Днем Гір!

Дата: 11.12.2023 13:12

Кожного року 11 грудня світ відзначає - Міжнародний День Гір. Свято, яке закликає привернення уваги до розвитку всіх гірських регіонів, їхню важливість для природи та нашої планети. Гори є джерелом води, основних річок Землі, які зберігають понад половину водних ресурсів. Гори зачаровують своєю красою, силою та величиною, унікальність та тишою. Майже кожен хто живе в гірському краї, ходив з друзями або рідними в похід у гори, прогулянки з відпочинком на природі, або екскурсії.

Колочавська громада розташована у самому серці гір. Одна з найбільших вершин та найкрасивіша в Карпатах - г. Стримба, висота якої 1719 м. Надзвичайно популярне місце у туристів. Підкорити вершину можна за допомогою туристичного маршруту, довжина якого складає 18 км. На верхній точці гори стоїть дерев'яний хрест, який встановили група колочавців у 2008 році. Також, привабливі для туристів та захоплюючі вершини громади є : г. Дарвайка, висота якої 1501 м., є частиною хребта Пішконя. Саме з Колочавою пов'язана легендарна постать Миколи Шугая, останнього опришка Карпат. Полонина Красна - одна з найгарніших гірських хребтів. Гору Топас (1548 м.) - одна з вершин в хребті Красної, легко впізнати серед інших вершин завдяки височенній металевій вежі. З висоти Красної відкривається дивовижна панорама на довколишню місцевість. Мальовнича гора Негровець - висотою 1707 м., яка входить до національного природного парку "Синевир", який у 2017 році ввійшов до складу світової спадщини ЮНЕСКО як один з унікальних масивів букових пралісів Карпат.

Завдяки захопливим пейзажам, неповторним природним картинам, дивовижність тваринного та рослинного різноманіття, похід на вершини запам'ятається надовго.