Чорнобильська трагедія!

Дата: 26.04.2023 15:11

У ніч на 26 квітня 1986 року відбулась аварія, спричинена вибухами і руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції. Влада Радянського Союзу намагалася максимально замовчувати масштаби катастрофи, але коли радіоактивний слід зі станції почали помічати у різних куточках світу, правду сховати стало важче.

Чорнобильська трагедія продемонструвала, що ядерна енергія — небезпечна і потребує контролю. Історія показує, як кремлівське керівництво знищило тисячі життів, щоб суспільство не дізналося про справжні масштаби катастрофи та це не вдарило по уявному престижу СРСР.

А як Чорнобильську трагедію відрефлексували у культурі? Зібрали для вас кілька прикладів.