2 квітня – Всесвітній день поширення інформації щодо проблем аутизму

Дата: 02.04.2024 10:40

Щорічно другого квітня у світі відзначається День поширення інформації щодо проблем аутизму, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 2007 році.

Мета цієї дати - підкреслити необхідність допомоги людям з аутизмом і підвищення рівня їхнього життя.

По всьому світу 2 квітня одягають блакитне на знак підтримки людей з розладами аутистичного спектру.

РАС – це стан особливого нейророзвитку, що характеризується труднощами соціальної взаємодії, вербальної та невербальної комунікації та наявністю повторювальної поведінки та обмежених інтересів. Інші поширені симптоми включають: незвичайні реакції на сенсорні подразники, та наполягання на однаковому або суворому дотриманні рутини.

У осіб з розладами аутистичного спектру спостерігаються порушення мовлення та комунікації, соціальної взаємодії, сенсорної системи, атипова поведінка та інтереси. Діти з РАС можуть мати чудову пам’ять та добре орієнтуватися у візуальній підтримці, володіти глибокими знаннями, пов’язаними з центром їх інтересів.

Діагностику щодо наявності РАС мають проводити відповідні сертифіковані фахівці в сфері аутизму (тест ADOS-2 та співбесіда з батьками). В Україні ставити діагноз РАС може лише дитячий психіатр.

Шановні батьки, якщо у поведінці вашої дитини є симптоми які вас хвилюють:

- Занепокоєння з приводу розвитку дитини;

- Значна втрата навичок;

- Відсутність реакції на звукові або візуальні подразники;

- Слабка взаємодія з батьками або іншими дітьми;

- Не розуміє правил гри чи функцій іграшки;

- Не відкликається на своє ім’я.

Ви можете звернутися за консультацією до Колочавського інклюзивно-ресурсного центру. У центрі працюють фахівці (психологи, дефектологи, логопеди), які зможуть надати вам кваліфіковану консультацію і у разі потреби провести комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи.

Комунальна установа “Колочавський інклюзивно-ресурсний центр Колочавської сільської ради”:

- Проводить комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи;

- Надає рекомендації закладам освіти щодо розроблення індивідуальної програми розвитку;

- Консультує батьків особи з особливими освітніми потребами;

- Надає психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям з особливими освітніми потребами: дітям раннього та дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти; дітям, які здобувають освіту у формі педагогічного патронажу.