Альтернативна та додаткова комунікація

Дата: 28.09.2022 14:28

Мовлення - є одним з основних засобів спілкування: вираження думок, відчуттів, бажань, вражень.

З допомогою мовлення дитина пізнає світ, опановує знання та знаходить друзів.

📍Бувають випадки коли дитина з певних причин не може користуватися мовленням як засобом спілкування. Саме тому у роботі ми використовуємо ➡️ додаткову та альтернативну комунікацію, що допомагає розвинути комунікативні навички, організувати та зацікавити дитину.

📍Альтернативна і додаткова комунікація може мати різні форми: мовлення, погляд, текстові повідомлення, жести, вираз обличчя, дотик, жестова мова, піктограми, малюнки, картки, додатки з символами тощо 💬.

🖇️Альтернативні комунікації ми використовуємо для спілкування з невербальними дітьми, і як допоміжний засіб для покращання комунікації.

📌Варто пам'ятати, що кожна дитина індивідуальна, не всім діткам може підходити вище описана система!