2 травня - День немовляти!

Дата: 02.05.2022 10:37

Інтенсивний розвиток дитини відбувається у немовлячому віці. Саме цей період дитина переходить від спостереження за навколишнім до відчуття потреби у спілкуванні з дорослими, зазвичай цією людиною є мама.

❗Тому не зайвим буде згадати про мовленнєві особливості у цей віковий період:

🌼1 день - 1,5 міс. Крик, і плач є основними засобами передачі оточуючим свої відчуття у перші дні життя малятка 👶🏻та сприяє розвитку тонких і різноманітних рухів трьох відділів мовленнєвого апарату: дихального, голосового, артикуляційного.

🌼Через два тижні можна вже помітити, що дитина починає реагувати на голос мами - перестає плакати, прислухається, коли до неї звертаються, починає повертати голову у бік того хто до неї звертається або стежити за ним очима. Незабаром малюк вже реагує на інтонацію: на ласкаву - пожвавлюється, на різку - плаче.

🌼1 міс. - 2-3 міс: період гукання (агу-у, аку-у).

🌼2-3 міс. - 4 міс. з’являється гулення ( нагадує спів пташок) фр-р-р-р, тиль-ль-ль і тд.

🌼4 -4,5 міс. - 5 -5,5 міс. з'являється співоче гулення: а-а-а-а, у-у-о-о і тд.

🌼5 -5,5 міс. - 1 рік період повторення складів: ма-мама, ба-ба-ба-ба, дя-дя-дя.

🌼8-10міс. - 1 рік період слів, складів: на,па, ба-ба, му і тд.

🌞В цей час особливо важливе значення набувають умови, в яких формується мовлення дитини, важливо слідкувати за правильністю, тоном та інтонацією.

Отож, любі батьки, якщо Ви помітили можливі відсутності деяких вище перерахованих пунктів, не варто панікувати.Важливо пам'ятати, що всі дітки особливі і розвиваються також по різному. А, краще звернутися до фахівця, який зможе надати кваліфіковану консультацію та підтримку🤗🌞

(Логопед 🗣️)