Успішне впровадження системи учнівського самоврядування в навчальних закладах Колочавської громади

Дата: 12.04.2024 09:23

У сучасному світі важливо виховувати у дітей та підлітків не лише академічні знання, а й навички співпраці, взаємодії та лідерства. Одним із ефективних способів досягнення цієї мети є впровадження системи учнівського самоврядування в навчальних закладах. Такий підхід дозволяє дітям та підліткам не лише брати участь у прийнятті рішень, що стосуються їх шкільного життя, а й розвивати в собі вміння комунікації, організації та лідерства.

Як успішно впроваджувати учнівське самоврядування – сьогодні під час тренінгу для керівників та учасників Молодіжного хабу «Modern junior» розповідали досвідчені менторки Марія Рущак та Олена Біланіна. Тренінг пройшов в рамках проекту «Імпульс».

Один із ключових етапів тренінгу – це формування учнівського парламенту. Учні обирають своїх представників, які потім приймають участь у роботі шкільної ради. Цей досвід надає учням можливість відчути себе часткою важливого процесу вирішення питань, що стосуються всього колективу.

Учасники навчання вчилися ефективно спілкуватися, висловлювати свої ідеї та думки, а також слухати та розуміти погляди інших. Це надзвичайно важливо для побудови конструктивного діалогу та здатності до співпраці.Крім того, молодь під час навчання розвиває лідерські якості. Учні навчалися приймати відповідальність за свої дії та вчинки, вирішувати проблеми та керувати груповими проектами. Ці навички є важливими не лише у шкільному житті, а й у подальшому професійному розвитку.Таким чином, подібні тренінги в Колочавській громаді є важливим інструментом у формуванні активної та відповідальної молоді, яка здатна брати участь у житті суспільства, вирішувати проблеми та досягати спільних цілей.