25 квітня - 175 років від дня народження Панаса Мирного

Дата: 25.04.2024 10:49

"Ні, не хочу тієї слави, їй - Богу, не хочу. Вся моя слава - Україна" - Панас Мирний.

Панас Мирний (справжнє ім'я Опанас Якович Рудченко , 1849-1920 ) увійшов в історію української літератури як новатор соціальних романів, драматург, майстер психологічної прози. Він автор книг, які й сьогодні користуються попитом і включені в шкільну програму для позакласної читання учнів середніх загальноосвітніх закладів за програмою Міністерства освіти та науки України.

Панас Мирний – талановитий письменник - реаліст, творець новаторських соціальних романів і повістей із життя народу ("Хіба ревуть воли, як ясла повні', "Повія", "Лихі люди", "Серед степів", " Казка про Правду та Кривду" ).

Він писав у ті часи, коли народ жив у горі й нужді, ще змолоду прагнув допомогти народу: «Моє невеличке серце ще змалечку пестило любов до тебе, мій обездолений краю».

Творчість справжнього генія української літератури високо поціновує письменство різних поколінь.

«Панас Мирний, - зазначає Іван Франко, - видатний талановитий український прозаїк, котрий відзначився вмінням давати влучну характеристику дійовим особам і глибоко досліджувати їх психологію».

Для користувачів бібліотеки пропонуємо книжкову виставку - огляд "Літературний світ Панаса Мирного", де представлені твори автора та книги присвячені біографії аналізу творчості письменника.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису