21 березня – Міжнародний день людини із синдромом Дауна
Сьогодні світ відзначає день прийняття, підтримки та обізнаності про людей із синдромом Дауна. За оцінками, щороку народжується від 3 до 6 тисяч дітей із цією генетичною особливістю.
Що таке синдром Дауна? Це генетична особливість, спричинена наявністю додаткової 21-ї хромосоми. Замість 46 хромосом у людини з’являється 47, що впливає на розвиток організму та мозку. Однак люди із синдромом Дауна можуть навчатися, розвиватися та жити повноцінним життям за умов належної підтримки.
Як визначають синдром Дауна?
Діагностику можна провести ще до народження – за допомогою пренатального скринінгу та додаткових тестів. Якщо діагноз підтверджується, батькам важливо отримати підтримку фахівців, які допоможуть краще зрозуміти потреби дитини.
Якими є особливості людей із синдромом Дауна?
Їхні можливості можуть бути різними, як і в кожної людини. Дехто має труднощі в навчанні, інші – схильність до певних медичних станів. Але всі вони можуть соціалізуватися, навчатися, працювати, займатися спортом і творчістю. Головне – підтримка та доступ до інклюзивного середовища.
Як допомогти?
Раннє втручання, заняття з логопедами, фізіотерапевтами, психологами та педагогами значно покращують адаптацію дитини. Люди із синдромом Дауна можуть бути активними членами суспільства, якщо ми створимо для них рівні можливості.
Приєднуйтеся до флешмобу Lots of Socks!