Актуальні Новини

22 січня – День соборності України!

День соборності України щороку відзначається  22 січня. Саме цього дня у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

09:25 22.01.2021

Відбулася ІІ сесія Колочавської сільської ради

Сьогодні, 18 січня  2021 року  відбулося  позачергове пленарне засідання другої сесії  VIII скликання Колочавської сільської ради. Під час сесії депутати прийняли низку важливих рішень.

13:05 18.01.2021

Об’єдналися заради збереження карпатської бджоли

Колочавська територіальна громада  розташована між високими горами, в долині річки Теребля.  Ця місцевість вважається однією з екологічно найчистіших в Україні, адже тут розташований національний парк і немає ніякої промислової діяльності. Збережена дивовижна природа вабить у  край надзвичайно багато туристів,  а серед місцевих жителів активно процвітає бджільництво.

14:16 05.01.2021

Проблему з сміттям у Колочавській громаді вирішать за допомогою проєкту

Проєкт Колочавської сільської ради «Заходи з провадження сортування та утилізації сміття в природно-заповідних зонах Карпат» став переможцем конкурсного відбору проєктів секторальної підтримки у Програмі регіонального розвитку «Підтримка розвитку депресивних територій». Відповідне рішення прийняла Конкурсна комісії з відбору проєктів регіонального розвитку Міністерства громад та розвитку територій України, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

10:00 30.12.2020

Фольклорист Іван Хланта зібрав понад  10 тисяч коломийок у Колочаві та видав окремою збіркою

Понад 10 тисяч лише колочавських коломийок (співанок) зібрав відомий  фольклорист, доктор мистецтвознавства, академік Академії наук вищої освіти України  Іван Хланта і видав окремою збіркою, яку 22 грудня  презентував у Колочаві.

10:52 24.12.2020

Вівчарство у Колочаві популяризують за допомогою проекту

Одна з найдревніших професій у Карпатах - вівчарство - завжди приваблювала своєю романтичністю та можливістю півроку жити серед тиші гір, далеко від сільської метушні. Вівчарству ніколи не навчали у жодному закладі, її основи опанували прямо в польових умовах. Батько навчав сина, дід – онука, і так з покоління в покоління передавалися секрети виведення та випасу овець.

13:52 08.12.2020

Територію Колочавської амбулаторії ЗПСМ облаштовано за грантові кошти

Сільська медицина сьогодні, попри реформу в цій сфері, й надалі залишається наодинці зі своїми проблемами. Матеріально-побутові умови сільських амбулаторій далекі від європейських. Новим викликом для  медиків стала пандемія COVID 19, адже сімейні лікарі першими стикаються з хворими жителями села.

10:00 03.11.2020