Актуальні Новини

Дата: від до Скинути

На час війни призначити лікарняні можна на підставі листка на роздрукованому бланку: як подати заяву-розрахунок

Через бойові дії, ускладнену логістику і технічні обмеження, створення електронних лікарняних або видача паперових листків непрацездатності сьогодні можуть бути ускладнені.

12:29 16.04.2022

Правильна підготовка картоплі до посадки – запорука доброго врожаю

Підготовка насіннєвого матеріалу картоплі включає: сортування, калібрування, теплове обігрівання (пророщування), протруєння. При посадці картоплі слід віддавати перевагу районованим сортам з високим потенціалом адаптивності, стійким проти найпоширеніших і найнебезпечніших у регіоні хворобам і шкідникам. Починати треба з перебирання бульб. При цьому слід відібрати всі неповноцінні бульби – уражені сухими або мокрими гнилями, паршею та іншими хворобами, а також занадто дрібні. Якщо для посадки використовувати дрібні бульби, то з них виросте мало стебел і урожай буде невеликим, якщо садити занадто великою то надземна частина буде розвиватися швидше ніж коріння. А коли запас харчування в бульбі закінчиться коренева система не зможе забезпечувати харчуванням  надземну частину. При цьому розвиток рослини призупиниться до тих пір поки не підросте  коренева система . Тому повноцінні,придатні до посадки бульби потрібно розділити на три фракції: дрібні (масою 30-50 г), середні (масою 50-75 г) і великі (масою 76-90 г). Кращий посадковий матеріал  – здорові бульби середніх розмірів.

10:59 16.04.2022